půjčte si obytný vůz    kupte si obytný vůz
Chcete auto? Volejte
608 965 069 nebo 602 601 314
Pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dovoz aut z Německa v otázkách a odpovědích

 • Co vozíte?

  Dovážíme osobní auta, dodávky a obytné automobily pouze ze SRN. Nejvíce vozidel nakupujeme přímo od leasingové společnosti po ukončeném operativním leasingu s absolutně průhlednou historií jak oprav, tak předchozích škod. Vozíme auta maximálně 5 let stará, většinou však tří nebo čtyřletá. Vybíráme pouze nehavarovaná(!!!) a nekuřácká auta se servisní historií po prvním majiteli. Klíčový je pro nás stav auta a jeho servisní historie. Kilometry nepovažujeme za nejdůležitější parametr. Nebereme běžně auta s najetými více než 200 000 km - normální a celkem běžný je stav 140 až 180 tisíc km. Možná se Vám to zdá hodně, ale pokud má auto najeté tyto kilometry během dvou až tří let po německých dálnicích a silnicích jedním řidičem, je to srovnatelné  jako české auto s naskákanými  70.000km po českých tankodromech.
  Co nejsme schopni pokrýt z nabídky leasingových společností, hledáme u značkových dealerů v SRN, ale opět nejhůře tří až čtyřletá. Doby, kdy se nakupovaly vyřazené olítané "jebky" u různých prodejců a nebo se tahaly z kopřiv za dílnou jsou již dávno pryč. Ale taková byla doba a každá doba sebou nese jistý styl, potřeby a způsoby.

 • Jak objednat dovoz?

  Zásadní je potřeba domluvit se telefonicky. Může tomu předcházet, nebo následovat e-mail s dotazem a nebo specifikací požadavku, ale vždy je potřeba telefonicky na telefonu uvedeném v kontaktech ( Obytné vozy Jiří Mayer 608965069, osobní vozy Petr Mayer 602601314, specialista na Škoda a VW Hynek Mayer tel.  732749152). Pokud není někdo ochoten se představit a uvést telefonní spojení, nehodláme s ním dále komunikovat.
  Může se stát, že někdo má vadu řeči, nebo je při telefonování značně nervózní, pak samozřejmě nastupuje jiná forma komunikace např. e-mail, nebo osobní návštěva. Obecně není osobní návštěva nutná, ale může být pokud nás chcete vidět a slyšet naživo. Při objednávce neplatíte žádnou zálohu!!! Výjimečně pouze v případě, že se jedná o opravdu exotické auto, požadujeme již po písemně uzavřené smlouvě a na již konkrétní auto částečnou platbu předem. Pokud nás zákazník již zná z minulých obchodů, velmi rádi přijmeme částečnou úhradu a nebo platbu předem s možností vrácení, kdyby to náhodou nebylo to pravé, protože nám to pomůže ve finanční situaci a můžeme koupit další "křáp". Jedeme pouze za vlastní peníze a nestojí za námi cizí kapitál, podobně jako u jiných společností, které každé dva roky zanikají a zase pod novým jménem vznikají.

 • Jak probíhá vlastní dovoz?

  Běžná čekací doba na auto je někdy kolem měsíce až třech měsíců. Dá se to zvládnout i za 14 dní, ale to pouze pokud máte zcela jasno v tom, co chcete, my máme náhodou požadované auto někde v merku a je jasná komunikace. Pokud někdo auto požaduje ihned, je potřeba si vybrat z toho, co máme skladem, a nebo nemůžeme sloužit. Většinou to bývají případy, kdy zájemce neudrží peníze déle jak dva dny a tam je to stejně jedno. Tyto zákazníky s oblibou přenecháváme áčkám, nechť se stanou jejich stošedesátimiliontým "spokojeným" zákazníkem.

  Poté, co vhodné auto najdeme, na naše náklady jej dovezeme, zaplatíme, důsledně technicky prohlédneme, vyčistíme a umyjeme. Pak je již možné si jej přijet prohlédnout. Nemáme problém s tím, abychom Vám jej ukázali ještě na odtahovce minutu po dovozu, ale pokud jej vezeme v zimě v marastu 700 km, bývá většinou zaflákané a sami se ošidíte o hezký pocit z čistého auta. Každý většinou hlásí, že mu to nevadí, ale protože s sebou berete děti a ženu, těm už to vadí, byť si to nepřiznají. Pokud jedu na návštěvu ke známým, také se vždy nahlásím, aby stačili uklidit běžný bordel. Každá ženská řekne, že se omlouvá za nepořádek, přičemž hodinu předtím hází špinavé prádlo do koše nebo do skříně a rychle zametá či luxuje. Takže nechte nás to, prosím, alespoň složit a vyčistit. Dále během dvou až tří dní na vozidle provedeme případnou údržbu, STK a emise na dva roky. Dle předpisů po 01/2015 musíte již provést přihlášení u Vás, ale nebojte se jakéhokoli problému, nemůže nastat. Pokud na autě  nejsou potřeba nějaké opravy, je připraveno k odvozu zákazníkem. Je-li potřeba nějaká oprava, není problém si jej prohlédnout a než si pro auto projedete naostro, provedeme tyto opravy. Převozní čísla vydáváme při převzetí vozu. Pojistku si většinou sjednávají zákazníci přes našeho makléře od kterékoli pojišťovny si vzpomenou, protože je to jednodušší, levnější a operativnější. Vše včetně zelené karty tiskneme u nás na místě.

 • Co děláme po zakoupení vozu?

  Po zakoupení  auta postupně kontaktujeme zájemce o takovéto auto telefonicky a pokud o nabízený model má zájem, čekáme na jeho rozhodnutí. Nikdy nenabízíme auto několika lidem najednou a vždy čekáme na jedno rozhodnutí, teprve poté jde na řadu další zájemci. Vozidlo vždy musíme připravit na prodej, a to formou minimálně umytí a vyčištění, je-li to nutné, tak i opravit, přezout na nové pneu apod.. Opravu automaticky uděláme prostřednictvím smluvních opraven. Pokud je například dva tisíce km do další servisní prohlídky, provedeme v naší režii. Zkontrolujeme auto takovým způsobem, abychom byli schopni jej důkladně popsat zákazníkovi. Zpravidla dovážíme auto do 14 dnů od zakoupení. Již při zakoupení stanovujeme přesně cenu vozidla. Někdy nechám stanovení ceny až po dovozu, protože nejsou například známy ceny a způsob dopravy, popřípadě náklady na údržbu. V tomto případě ale zájemci vždy sdělím orientační cenu. Cena, která je stanovena na vozidle je pevná a tudíž máte jistotu, že ji nebudu žádným způsobem zvyšovat a ani já neočekávám, že ji budete chtít snižovat.

 • Někdy mi dokonce přijde mail s textem "zdravím, jaká je sleva??" bez toho, aby se představil, dal telefonní spojení a někdy ani nevím o jakém autě je řeč. Těmto světákům se velice omlouvám, ale jejich maily házím do koše. I přesto, že jsme "jenom" prodejci aut, tak  máme svoji hrdost.
 • Jak probíhá samotný prodej?

  Počítejte, že celý proces trvá cca. hodinu a půl až dvě hodiny. Máte-li s sebou svého mechanika, bývá to o hodinu rychlejší a my jej pouze uvítáme. Vezmete-li sebou místo mechanika stahovače ceny hledajícího důvody na slevu, tak ho k nám ani nevozte, protože ceny máme vždy zkalkulované tak, abychom nabídli cenu, kterou zkrátka požadujeme a slevujeme až v momentě, kdy auto neprodáme za více jak 60 dnů. Tam je ještě prostor, kdy slevíme ze zisku. Pokud jej máme více jak 150 dnů, tam už se jde pod nákupku a jde jen o to dostat nějaké peníze zpět. Každý rok se nám takto podaří "zakopnout" a já říkám, že je-li to max 2x do roka, dá se to považovat za úspěch z těch 100-140 aut, které dovezeme ročně. Od roku 2016 jsme již ve vlastní nové provozovně vybavené zvedacím zařízením, osvětleným showroomem, takže můžete přijet kdykoli a tedy i za tmy, pokud tady ale samozřejmě budeme. Zkoušečkou na lak vám dokážu, co bylo na autě přelakováno a co je originál.  Zkušební jízdu děláme obvykle kolem 40 km, což stačí i na vystřídání za volantem se ženou a tchánem (vaší ženou a vaším tchánem). Pojišťovák dorazí na smluvenou hodinu a nebo je na drátě, což na sjednání pojistky stačí. Každé auto dovybavujeme povinnou výbavou včetně nové lekárny, sady žárovek, výstražnou vestou atd.

 •  
 • Způsob placení?

  Kartofelom nět. Nejraději máme koruny, nevadí nám i EURa. Každé auto lze po opláchnutí vlnou EET platit pouze převodem a nebo složením hotovosti na náš účet u banky. Hotovost smí nosit v krabicích od bot či od vína pouze státní úředníci od náměstků ministra výše, hejtmany nevyjímaje a to my nejsme.

  Platba je tedy možná  převodem předem a nebo složit v bance. Pokud jste naším známým zákazníkem, lze se domluvit i na platbě "zadem", takže si s autem odjedete a uhradíte převodem poté. Tato varianta platí ale skutečně pouze pro stálé klienty. Máte-li zájem o jakékoli financování, rádi Vám uděláme nabídku. Máme smlouvu s G.E Money. Možno odjet s úvěrem "do hodiny". Vše je možno kombinovat. Ať platíte převodem a nebo úvěrem, cena auta je stále stejná. Neděláme totiž z lidí blbce, kteří neumějí počítat a na základě kouzelného slovíčka "sleva" podepíší takovou úvěrovou smlouvu, že si slevu v úvěru pětkrát připlatí.

 • S čím od vás odjíždím?

  • s kvalitním autem, které vám bude dobře sloužit
  • převozní čísla
  • protokol o STK a emisích a originální německý technický průkaz,  COC list
  • fakturou na vozidlo se záručním listem, kupní smlouvou.
  • převozní papírové číslo, se kterým můžete plnohodnotně jezdit 10 pracovnívh dní kromě zahraničí
  • pojištěním ať už povinným, nebo kompletním od jakékoli pojišťovny, které Vám na míru udělá Mgr. Vít Vojna, který je makléřem a fakt to zvládá za vynikajících podmínek pro Vás. Na rozdíl od Vašeho souseda Vency, který se naučil dělat pojistky od jedné pojišťovny, aby si s mámou přivydělal a bude vám vnucovat nejlepší pojistku na světě, umí tento člověk skutečně pojistku ušít přímo na míru od vhodné pojišťovny a s těmi slevami, co soused Venca, disponuje minimálně také. To je ale na vašem rozhodnutí. V každém případě od nás musíte s tím převozním číslem odjíždět s jakoukoli zákonnou pojistkou (povinným ručením).
 • Jaké záruky poskytujete?

  Na dovezená vozidla z Německa ale samozřejmě  i CZ vozidla, které jsou naším majetkem poskytujeme zdarma záruku na 1/2 roku na techniku od nás a nebo od společnosti Defend Finance a to tu nejlepší možnou, kterou nabízejí v závislosti na stáří vozu a počtu najetých kilometrů.  Veškeré tyto záruky můžete za příplatek prodloužit až na tři roky. Vše je potřeba sjednat již při prodeji vozidla, nelze sjednávat dodatečně. Maximální stáří vozidel, na které poskytujeme záruku ZDARMA je 5. let. Na vozidla starší platí pouze zákonná záruka.

  Doživotní záruku poskytujeme na počet deklarovaných kilometrů v den prodeje, na původ vozu, originalitu dokladů a identifikačních znaků. Doživotní je samozřejmě relativní pojem, takže kdo dožije dřív, má konec záruky. Já, Vy a nebo auto. Zjistí-li kdokoli a kdykoli, že jsme stočili tachometr, okamžitě ho od vás vezmeme zpátky za plnou prodejní cenu a půjdeme se do křoví zastřelit.

  Veškeré záruční podmínky je potřeba dojednat individuálně u konkrétního auta, protože jak příplatkové ceny, tak rozsah záruk a také možnost kombinovat je závislá na mnoha faktorech. Vyloženě proškolený odpovědný pracovník v této záležitosti je u nás Petr Mayer tel. 602601314

  Na vozidla starší 5 let, či bazarová poskytujeme standardní záruku vyplývající ze zákona. Jako u všech vozidel, kerá se objeví na našem dvoře, i tady poskytujeme doživotní záruku na původ auta a počet kilometrů.

 • Co děláte po prodeji?

  Radujete se přeci z nového auta. V případě dovozu již nemusíte na evidenční kontrolu, protože ta je platná od nás, v případě českého auta musíte na evidenční kontrolu a pak musíme u nás udělat přehlášení.

 • Pak na referát dopravy - evidence motorových vozidel na vašem MÚ, kde si vyplníte žádost na registraci vozidla a na kase zaplatíte poplatek 800,-Kč za zaregistrování a vydání SPZ. Zde dostanete také technický průkaz a OTP. Tady už nepotřebujete auto (je to pouze administrativní úkon), ale musíte mít s sebou veškeré doklady, které jste dostali od nás včetně faktury, plus ten protokol z evidenčky (není-li STK přímo na vás), vyplněnou žádost a doklad o povinném ručení. Jakmile dostanete registrační značku, musíte úředně rotrhat na cimprcampr zelené papírové převozní číslo, které jsme vám vydali na cetu domů, aby jej nemohl někdo zneužít, protože jej máte podepsané. Od 01.07.2012 musíte mít na dpravce i dobré nervy a hodně štěstí, aby systém evidence zrovna náhodou fungoval. Za co pane bože, za co..........Od 01.01.2015 došlo opět ke změně systému, ale tentokráte k lepšímu. Takže zdá se, že se blíská na lepší časy. Aktuálně od 8/2017 se mohou  již převádět vozidla na každé doprave bez ohledu na to, že spadáte pod jiný okres. Konečně něco pozitivního. 

Sledujte nás

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.