půjčte si obytný vůz    kupte si obytný vůz
Chcete auto? Volejte
608 965 069 nebo 602 601 314
Pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Společnost Rakar, spol. s r.o. je na světě již od roku 1993 a založil ji Jiří Mayer, tedy já. Je to neuvěřitelné, ale dnes je to již dvacet pět let. Tehdy jsem byl relativně mladý a šel do všeho s elánem a chutí. Za tuto dobu jsem toho zažil tolik, co někdo nezažije za osm životů. 

V každém případě se věnuji autům již od roku 1978, kdy jsem se učil jako automechanik a prošel jak servisem vozů, tak jejich prodejem v Mototechně a jako učeň ušatej připravoval na prodej nové Moskviče. Většina našich současných kupců už ani neví, jak tento tančík vypadal, natož aby si ho pamatoval v provozu. V roce 1981 mě kamarád vyhecoval, že půjdeme studovat střední průmyslovou školu na Kladno, že prej tam budou baby,  bude hlína a budeme spolu jezdit do školy autem. Musel mě dlouho přemlouvat, abych jel na zkoušky, ale jel jsem. Výsledek už asi tušíte. Kamarád zkoušky neudělal, takže jsem jezdil celé roky denně do školy sám, autobusem, baby skoro žádné a hlína byla až u maturity. Ale udělal jsem.

Čekala mě vojna. Další kamarád mi poradil, že když se nechám zlanařit k celníkům, tak nemusím vůbec na vojnu. Takže jsem nastoupil v roce 1985 k celníkům do Chebu..............Pak dva roky vojna (1986 až 1988 , finta nevyšla) a rok po vojně přišla revoluce. Útěk od celníků se mi podařil až v roce 1991 a od té doby jenom a jenom auta jako hlavní povolání.

Jedno z prvních aut  jsem dovezl z Německa začátkem roku 1990 a byl to roční havarovaný Ford Escort, kterého jsme táhli na laně za žigulíkem, a několik dní před ním  Ford Sierra a potom několik tisíc aut, najeto několik milionů kilometrů, mnoho zaměstnanců, několik společníků, dluhy, pády, vzestupy, nemoci, rodina, děti, pokus o vystudování vysoké školy ekonomické, stěhování, nápady a zkrátka vše co k životu podnikatele  (to je ale odporný výraz) v postkomunistické době patří.

V současnosti již 10 let dovážíme pouze max. pětiletá auta z Německa, pouze nehavarovaná a s garantovanými kilometry i původem.  Dovážíme již mnoho let z 99% většinou přímo z leasingové společnosti  z DE na základě smlouvy o spolupráci, kde jsme již nechali několik milionů EUR a pomalu ale jistě se stáváme významným odběratelem. Občas si uděláme i "výlet" k nějakému značkovému dealerovi  v Německu, ale opět pouze do 5 let stáří a nehodláme mrhat svojí energií marným objížděním starých olítanin.  Zároveň bereme do protiiúčtu kvalitní "české" vozy, které jsou i starší, ale odpovídají kvalitativně našim požadavkům.  Jistě jste zaznamenali vyšší výskyt Mercedesů a to proto, že úzce spolupracujeme s prodejcem Mercedesů v Rakovníku. Firmu vedeme s mým mladším synem Petrem, kterého učím, že s poctivostí dojde nejdál. Tak snad jemu se to podaří a toto heslo bude pravdivé. Já osobně jsem došel do ............ "až sem", ale je to fakt na úkor zdraví.  Nyní zaměstnávám i staršího syna Lukáše a od roku 2017 i synovečka Hynečka. Není tedy poblém narazit na čtyři Mayery najednou. Jestli si někdo může říkat rodinná firma, tak to jsme my.

Přestože pracuji celý život v oboru, který je plný špíny, podvodů, lumpáren a machinací, nenechali jsme se k tomuto nikdy zlákat, máme čistý štít a za sebou poctivou práci. Na firmu Rakar neuslyšíte nikdy a nikde, že by někoho podvedla, někomu něco dlužila, někoho ošidila a něco nakradla. Nikdy jsme se s nikým nesoudili. Na ojetém autě se občas něco porouchat může, ale vždy se to dá řešit ať už v záruce, nebo po ní. Máme před svým prahem zameteno a za dvacetpět let působení  na trhu s ojetými vozy se nemáme za co stydět.  Tuto práci hodlám dělat až do důchodu, protože já vlastně ani nic jiného pořádně neumím.

Naše firma nemá téměř nikde reklamu a naši zákazníci se rekrutují pouze z okruhu našich spokojených zákazníků, kteří nás doporučí a samozřejmě že naši spokojení zákazníci se opět po několika letech vrací a jedou druhé, třetí a bůhví kolikáté kolo. Ročně jsme vozili stabilně asi 80 - 120 aut (v roce 2017 133) a víc zkrátka nestihneme, protože jsme malá firma a nechceme být větší. Pokud tedy jste spokojeni (popřípadě i nespokojeni) s naší prací, dejte to prosím vědět i ostatním. Je mnoho fór a diskuzních portálů, kde se ostatní pídí po informacích. Všichni to tam strašně rozebírají a pitvají každé slovo, ale jen do té doby, než si u nás nebo i jinde auto koupí, Jsou spokojeni a už nemají důvod a čas na to fórum přijít se podělit o zkušenost. Je to škoda. Pomůžete tím jak nám, tak zájemcům o koupi,  tápajícím v té české džungli. V roce 2017 rozšiřujeme naše služby o půjčovnu obytných vozidel a zároveň i ve větší míře dovážíme obytné vozy, které ale vozíme pouze nové a nebo rok staré. V obytných vozech se budeme zaměřovat pouze na kvalitní značky a zřejmě tak neuspokojíme ty, kteří hledají "nejlevnější papíráky". K dovozu obytných vozů přistupujeme stejně, jako k osobním doposud. Tedy upředostňujeme kvalitu před kvantitou, protože jedině tam já vidím cestu.  

Sledujte nás

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.